W najbliższy weekend, 14 – 15 kwietnia, nastąpi czasowe zamknięcie dla ruchu ul. Czyżowickiej w Wodzisławiu Śl. na odcinku od ulicy Karkoszka do skrzyżowania z ulicą Pszowską.

 

Utrudnienia mogą wystąpić w sobotę i niedzielę w godz. od 8.00 do 18.00. W pozostałych godzinach ruch na drodze będzie mógł się odbywać bez przeszkód. Na czas prowadzonych prac drogowych ustalono objazd ul. Nową, Olszyny, Oraczy i Pszowską.

 

Zamknięcie drogi spowodowane jest planowanym położeniem nawierzchni ścieralnej jezdni na całej szerokości jezdni przez co przejazd w miejscu prowadzonych prac będzie niemożliwy. Jak deklarują drogowcy jest to ostatnie tego rodzaju utrudnienie dla mieszkańców. Po zakończeniu tych prac ekipy remontowe skupią się na budowie chodników, na pracach porządkowych i zagospodarowaniu zieleni.

 

Warto przypomnieć, że kompleksowy remont ul. Czyżowickiej w Wodzisławiu Śl. jest częścią realizowanego przez Powiat Wodzisławski zadania pod nazwą „Przebudowa ciągu drogowego usprawniającego dojazd do stref przemysłowych w Czyżowicach oraz odciążającego DW 933”, obejmującego modernizację ciągu drogowego na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką DW 933 (ul. Pszowską) w Wodzisławiu Śląskim przez ul. Czyżowicką, Wodzisławską, Nową, Olszyny i Oraczy do skrzyżowania z drogą wojewódzką DW 936 (ul. Młodzieżową) w Wodzisławiu Śląskim o długości ok. 7,5 km. Łączny koszt przedsięwzięcia wynosi około 15,5 mln zł, z czego 11,2 mln zł stanowią środki pozyskane przez Powiat w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

 

UWAGA: W przypadku nagłego pogorszenia warunków pogodowych prace na ww. odcinku jezdni zostaną wstrzymane.