b_400_400_16777215_0_0_images_stories_szkola_dsc00666.jpgGmina zakupiła działkę przy ul. Nowej, sąsiadującą ze Szkołą Podstawową w Czyżowicach. Jak tłumaczy wójt, działka zabezpieczy przyszłe potrzeby szkoły.

Zakup działki kilka lat temu sugerowała Stefania Rodak, ówczesna dyrektor Gimnazjum w Czyżowicach. Widziała na niej boisko szkolne, którego szkoła nie miała. Poza tym argumentowała, że przy szkole niewiele jest wolnej przestrzeni, a działka może przydać się również na inne potrzeby szkoły, który pojawią się w przyszłości. Wójt Daniel Jakubczyk wtedy jednak nie zdecydował się na zakup działki. Tłumaczył, że cena była zbyt wysoka, a negocjacje nie przyniosły efektu. W międzyczasie boisko powstało niedaleko szkoły, po przeciwnej stronie drogi, tuż przy trawiastym obiekcie Naprzodu Czyżowice.

źródło: https://www.nowiny.pl/

Tymczasem niedawno wójt poinformował o tym, że gmina doszła do porozumienia z właścicielem działki w sprawie jej zakupu. Transakcja została sfinalizowana 26 maja. Działka ma powierzchnię ponad 28 arów. - Zakupiliśmy ją bo udało nam się znacznie obniżyć kwotę transakcji – wyjaśnia Daniel Jakubczyk. Jak dodaje, wyjściową cenę obniżono do połowy. Podkreśla też dobrą wolę zbywcy działki.

W jaki sposób zostanie więc wykorzystana działka? Na razie gmina nie ma skonkretyzowanych planów, co do jej wykorzystania. - Zobaczymy jakie będą potrzeby szkolnej społeczności – odpowiada enigmatycznie wójt. Sam uważa, że przy szkole brakuje parkingu. I być może to będzie jeden ze sposobów wykorzystania działki.