b_400_400_16777215_0_0_images_stories_2020_rozne_osp_maseczki.jpgW Czyżowicach strażacy z OSP dostarczali w ramach akcji " MASECZKI DLA SENIORA".

Szanowni Państwo,  rusza nasza gminna Akcja "Maseczka dla Seniora". Każdy z Mieszkańców Gminy Gorzyce, powyżej 60 roku życia otrzyma maseczkę ochronną, wielokrotnego użytku. Seniorzy z Gminy Gorzyce otrzymają maseczki wielokrotnego użytku, które zostały uszyte przez mieszkańców naszej Gminy w ramach społecznej „Akcji szycia maseczek”. Rozdysponowanych zostanie ponad 5 tysięcy maseczek. Trafią one w najbliższych dniach do seniorów za pośrednictwem strażaków z OSP, a zostały spakowane przez pracowników Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach.

Sama akcja społeczna szycia maseczek ruszyła z początkiem marca i była jedną z pierwszych w naszym powiecie. Swój początek miała w Czyżowicach w Kole Gospodyń Wiejskich. Dzięki zaangażowaniu wielu osób o dobrych sercach, szybko przerodziła się w akcję na całą Gminę . Przewodzą jej koordynatorzy w osobach: sołtysa Czyżowic- Daniela Kurasza, radnych- Magdaleny Sieńko, Dominiki Burkiewicz-Dzumyk i Moniki Zając, prezesa Stowarzyszenia Aktywna Olza -Lucyny Gajdy i kierownika świetlicy w Osinach -Moniki Jokel oraz członkini KGW z Czyżowic- Anny Skoczeń . Dzięki uszytym maseczkom, których ilość przekroczy za niedługo 16 tysięcy, możliwa była pomoc wielu placówkom i instytucjom.