b_400_400_16777215_0_0_images_stories_2020_rozne_JReclik_o.jpgMiło nam poinformować, że w bieżącym roku nagrodę Gminy Gorzyce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymał czyżowianin, Pan Janusz Reclik. Jest on animatorem kultury muzycznej na terenie gminy Gorzyce i powiatu wodzisławskiego, organizując imprezy muzyczne dla szerokiej publiczności. Jest człowiekiem bardzo aktywnym i znanym w środowisku lokalnym, a także podejmującym działalność o zasięgu ponad powiatowym. Organizowane przez niego pikniki country i „BLUES JAZZ JAMPREZY” są innowacyjne i atrakcyjne dla mieszkańców powiatu, o czym świadczy m.in. liczebność uczestników poszczególnych imprez. W niektórych piknikach uczestniczyło nawet ok.7 tys. osób.Jest pomysłodawcą i organizatorem na terenie Czyżowic kilku wystaw fotograficznych i malarskich. Chętnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, kulturalnymi, oświatowymi i sportowymi działającymi na terenie Czyżowic, gminy Gorzyce i powiatu w tym: z chórem MONIUSZKO, CZYŻOWIANKAMI, ZHP, szkołami, LKS NAPRZÓD CZYŻOWICE a także z SAL "Perspektywą".
Wniosek skierowany został przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Perspektywa” z Czyżowic, którego laureat jest członkiem. Panu Januszowi Reclikowi życzymy dalszych wspaniałych pomysłów oraz szczęścia i zdrowia. W tym roku laureatami zostali również: chór „Słowik nad Olzą” oraz Wojciech Ciuraj. Gratulujemy!
Dołączamy zdjęcie laureata z Panem Piotrem Pawlicą wykonane w dniu podsumowania pracy redakcji nad książką "Czyżowice wczoraj, dziś i jutro".