b_400_400_16777215_0_0_images_stories_harcerze_geocaching_017_th.jpg

Harcerze z Czyżowic wzięli się ostro do działania. Zgodnie z harmonogramem realizacji projektu Pt „Odkrywamy Skarby Morawskich Wrót” przechodzą cykl szkoleń i spotkań z partnerami z Gminy Godów i Gminy Krzyżanowice. Za nimi też pierwsze próby wykorzystania GPS-ów. Niezwykle zaawansowane technologicznie sprzęty wymagają nie tylko ostrożnego traktowania ale przede wszystkim solidnego przygotowania teoretycznego.

 

 

 

Korzystanie z takich urządzeń to także duża odpowiedzialność. Młodych harcerzy przeszkolił w bardzo profesjonalny sposób przemiły Pan a jednocześnie doświadczony Geocacher, który nie jedną skrzynkę ukrył i niejedną odnalazł. Uzbrojeni w wiedzę teoretyczną na najbliższych zbiórkach harcerki i harcerze wyruszą w teren, dokonają prób odszukania skrzynki ukrytej w naszej miejscowości. Muszą koniecznie wypróbować nowy sprzęt. Wydaje się że to będzie doskonała harcerska gra terenowa na niezwykle wysokim poziomie. Korzystanie z GPS-ów poprawia nie tylko atrakcyjność zajęć harcerskich ale także bezpieczeństwo samych dzieciaków. Zawsze mogą określić swoją pozycję, wyznaczyć kierunek marszu. W połączeniu z już od dawna posiadanymi radiostacjami wydają się być doskonale wyposażeni na wędrówkę w każdym terenie.

 

Harcerze mają też za sobą wymianę pierwszych kontaktów z partnerami z Drużyny Harcerskiej w Godowie oraz Klubu Ekologicznego przy Gimnazjum w Tworkowie. Gościliśmy u siebie Panią Celinę Hanczuk, która przybliżyła nam najpiękniejsze miejsca w swojej Gminie Krzyżanowice. My zaś mieliśmy okazję pokazać się jako Drużyna Harcerska. Podczas spotkania okazało się, że na terenie Gminy Krzyżanowice nie ma ani jednej drużyny harcerskiej – to wielka szkoda.

b_400_400_16777215_0_0_images_stories_harcerze_geocaching_025_th.jpgHarcerze z Czyżowic zapraszają do wstępowania w swoje szeregi i do ciekawych zajęć.

Drużynowy

phm Kwiatoń Bronisław

{jcomments on}