b_400_400_16777215_0_0_images_stories_harcerze_Opatek_Niewiadom_169.jpg

Jak co roku tradycyjnie harcerze Związku Harcerstwa Polskiego uczestniczą w sprowadzeniu tego niezwykłego symbolu – ognia do naszej Ojczyzny, zaczerpniętego w Grocie Narodzenia Jezusa w Betlejem przez Skautów z Austrii.

Tradycja sprowadzenia Światełka do Polski trwa już od dziewiętnastu lat, a od kilku odbywa się z udziałem 16 Drużyny Harcerskiej im. Żwirki i Wigury w Czyżowicach.

W tym roku 12 grudnia czyżowiccy harcerze wraz setkami harcerzy z całej Polski stawili się na Jasnej Górze i z rąk Metropolity Diecezji Częstochowskiej Arcybiskupa Stanisława Nowaka przyjęli ten wspaniały i niezwykły dar. Po uroczystej Mszy Świętej sprawowanej za harcerzy w kaplicy Cudownego Obrazu odbyło się uroczyste przyjęcie Światełka.

Poprzez naszych harcerzy ogień ten trafił już do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach oraz Urzędu Gminy w Gorzycach. Zostanie także dostarczony do wszystkich parafii w naszej gminie gdzie wszyscy będą mogli zabrać go do swoich domów. Główna uroczystość przekazania Światła odbędzie się w kościele w Czyżowicach w dniu 20 grudnia po Mszy Św roratniej o godzinie 17,00. Odbieranie tego Światła a nastepnie dzielenie się nim to wielkie przeżycie dla wszystkich uczestników tego wydarzenia. Dostarczanie światła to także bardzo trudne zadanie dla harcerzy. Trzeba wiele staranności aby płomień ten dowieźć do naszej gminy i utrzymać do czasu Świąt Bożego Narodzenia.

Przy okazji dostarczenia Światełka harcerki i harcerze z 16 Drużyny Harcerskiej im. Żwirki i Wigury w Czyżowicach składają wszystkim mieszkańcom naszej gminy życzenia Wesołych Świąt a w Nowym Roku winszują zdrowia i pomyślności.

Phm Bronisław Kwiatoń

b_400_400_16777215_0_0_images_stories_harcerze_Opatek_Niewiadom_203.jpgb_400_400_16777215_0_0_images_stories_harcerze_Opatek_Niewiadom_226.jpgb_400_400_16777215_0_0_images_stories_harcerze_Opatek_Niewiadom_258.jpg