Podaruj nam swój 1% podatku. Czekamy na każdą złotówkę, będziemy wdzięczni

Każdy podatnik ma prawo przekazać swój 1% podatku komu chce - skorzystajcie więc.

ZHP a tym samym 16 Drużyna Harcerska im. Żwirki i Wigury w Czyżowicach jest organizacją pożytku publicznego. Zachęcamy wszystkich rodziców harcerek i harcerzy oraz zuchów, naszych sympatyków harcerstwa a także pełnoletnich członków ZHP aby 1% swego podatku przeznaczyć na rzecz harcerzy.

Jak to zrobić?

Przekazanie przez podatników swojego 1% dla ZHP a konkretnie dla harcerzy z Czyżowic za 2010 rok jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w rubryce „H” zeznania podatkowego wpisujemy numer pod jakim widniejemy w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) czyli KRS 0000273051. Wpisujemy także kwotę jaką chcemy przekazać OPP, nie może ona jednak przekraczać kwoty 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Aby mieć pewność że pieniądze trafią do czyżowickich harcerzy należy koniecznie w rubryce „I” „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” wpisać:16 DRUŻYNA HUFIEC ZIEMI WODZISŁASKIEJ

Ponadto w miejscu INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE zaznaczamy znak X” tj. wyrażam zgodę na podanie mojego Imienia i Nazwiska do naszej wiadomości. Pozwoli to nam podziękować za przekazany 1% podatku. Ten jeden procent to najlepsza inwestycja w przyszłość Twoich dzieci i wnuków.

W największym skrócie w jaki sposób przekazać 1% podatku na naszą Drużynę – krok po kroku:
1.W rubryce H w pozycji 124. „Numer KRS” należy umieścić:
0000273051
2.W pozycji 125. „Wnioskowana kwota” umieszczamy kwotę 1% swojego podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół.
3.W rubryce I („Informacje uzupełniające”) w pozycji 126. wpisujemy
pełną nazwę ,w naszym przypadku jest to: 16 DH CZYŻOWICE, HUFIEC ZIEMI WODZISŁAWSKIEJ
5.Aby Państwa pieniądze na pewno dotarły do właściwego adresata, prosimy zaznaczyć krzyżykiem
X pozycję 127. „Wyrażam zgodę”. W ten sposób zgadzają się Państwo na przekazanie nam danych (tj. imienia, nazwiska, adresu oraz wysokości przekazywanej kwoty.

Pieniądze z 1% Twojego podatku przeznaczone zostaną na cele statutowe drużyny, a więc obozy, biwaki, szkolenia, oraz sprzęt.

W 2011 roku czyżowickie harcerstwo obchodzi swój jubileusz osiemdziesięciolecia. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w dniach 9-10-11 września br.

Więcej o naszej Drużynie na stronie http://zhp.czyzowice.net/