b_632_355_16777215_0_0_images_stories_reprezentacyjna_11_353.jpg

Harcerki i Harcerze z naszej 16 Drużyny Harcerskiej im. Żwirki i Wigury w Czyżowicach wraz z innymi drużynami z Hufca Ziemi Wodzisławskiej tworzą Drużynę Reprezentacyjną Hufca Ziemi Wodzisławskiej. Dotychczasowa praca, harcerska postawa i kunszt zostały dostrzeżone i wysoko ocenione przez władze naszej Chorągwi.

W uznaniu zasług harcerze nasi zostali zaproszeni do pełnienia funkcji Drużyny Reprezentacyjnej Chorągwi Śląskiej. Podczas obchodów Jubileuszu Stulecia Harcerstwa w Zagłębiu, które odbyły się 2 kwietnia 2011 w Dąbrowie Górniczej drużyna ta miała wielki zaszczyt być asystą dla Sztandaru Chorągwi Śląskiej ZHP. Nasza Drużyna reprezentacyjna wystawiła również Poczet Sztandarowy Chorągwi Śląskiej. Dwaj nasi czyżowiccy harcerze - Dh Piotr Kmiecik był Dowódcą Pocztu zaś Dh Marcin Chytroszek był Asystującym. Nasz Drużynowy był Drużynowym całej Drużyny Reprezentacyjnej Chorągwi Śląskiej.

To było bardzo ważne doświadczenie, które na pewno będzie procentować w harcerskiej pracy wychowawczej z młodzieżą i innych ważnych chwilach harcerskiej służby. Ten wyjazd bardzo wzmocnił nasze harcerstwo. Wszyscy młodzi ludzie w harcerskich mundurach mają świadomość, że wykonali bardzo ważne zadanie.

Podczas całodniowego wyjazdu drużyna miała okazję uczestniczyć w uroczystej Mszy Św. i odsłonięciu tablicy pamiątkowej. Następnie w przerwie wszyscy udali się na zajęcia rozrywkowe na basenie „Nemo” i kręgielni. Potem powrót do obowiązków i drużyna udała się na uroczysty apel, w którym udział wzięły, najwyższe władze Chorągwi Śląskiej, parlamentarzyści, Wicewojewoda Śląski oraz Marszałek Województwa Śląskiego a także Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Pani Anna Komorowska. Na zakończenie odbył się niezwykły pokaz musztry paradnej zaprezentowanej przez Kompanię Honorową Policji w Dąbrowie Górniczej. Po zakończeniu apelu odbyło się spotkanie z Panią Prezydentową Anną Komorowską w Pałacu Kultury Zagłębia i koncert. To był bardzo ciekawy dzień dla naszych harcerzy – był czas na harcerską służbę i czas na świetną zabawę. Wszyscy wrócili zmęczeni lecz bardzo zadowoleni z przeżyć i ciekawych przygód. Na pamiątkę otrzymaliśmy specjalne identyfikatory i okolicznościowe plakietki.

Drużynowy

Więcej zdjęć na: http://zhp.czyzowice.net/