Obecnie realizujemy 5 projektów, na które pozyskaliśmy środki z zewnątrz. Właściwie, jak wiecie, nasza praca w dużej mierze koncentruje się na zdobywaniu środków na naszą podstawową działalność - animowanie kultury i nie tylko. Sfinalizowaliśmy wymianę okien i drzwi zewnętrznych, na które także zdobyliśmy grant z UE.

Za niedługo kupimy przenośną APARATURĘ NAGŁAŚNIAJĄCĄ dla naszych zespołów. Bardzo czekamy na ten moment! Środki są przyznane, pozostaje czekać na podpisanie umowy. Sądzimy, że najbardziej ucieszą się z tego faktu nasze zespoły Trzy Piąte, Dolce Canto oraz Poddasze z widokiem na niebo:)

Obecnie praca wre nad kolejną publikacją - będzie to zbiór utworów poetyckich autorstwa folklorystki - pani Ireny Sauer. Niektóre z nich - okraszone zapisami nutowymi - będzie można także zaśpiewać. Znajdą się w niej również scenariusze pisane gwarą, dotyczące obrzędowości na Górnym Śląsku. Szykuje się więc dobry materiał metodyczny.

Zakończyliśmy także projekt muzyczny - związany z organizacja warsztatów dla młodych instrumentalistów oraz zakupem sprzętu dla działającej przy naszym domu kultury Orkiestry Gminy Gorzyce. Zakupiliśmy statywy, wzmacniacz do gitary basowej oraz krawaty.

Piąty projekt możemy realizować dzięki wsparciu z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. To "Świąteczna Eko-Mozaika" - cykl warsztatów (rzeźba, bombki z recyklingu, kulinarne), które zakończymy kolędowaniem. Już dziś zapraszamy!

Dziękujemy Wójtowi Gminy Gorzyce Panu Piotrowi Oślizło oraz Radzie Gminy Gorzyce za umożliwienie realizacji projektów i zabezpieczenie środków na ich prefinansowanie.

Bibianna Dawid

dyrektor WDKC