ZdjcieKP f799ePan Maksymilian Michałek – człowiek gór, członek Stowarzyszenia „Deutscher Alppenverein" (DAV) był gościem czerwcowego Klubu Podróżnika działającego przy czyżowickim WDK. Organizacja DAV to największe na świecie stowarzyszenie górskie liczące milion członków oraz posiadające ponad 300 schronisk w Alpach. Historycznie sięga ono czasów przedwojennych, a jedna z siedzib znajdowała się na Śląsku.

 

W wyniku zmiany granic państwowych po II wojnie światowej siedziba sekcji została przeniesiona do Niemiec i obecnie mieści się w Salzgitter. Stowarzyszenie łączy ludzi wspaniałej pasji chodzenia po górach. Ludzie Ci za pośrednictwem współczesnych udogodnień, czyli internetu komunikują się ze sobą i wspólnie przemierzają górskie szlaki. Pan Maksymilian na czerwcowym spotkaniu Klubu Podróżnika próbował zachęcić do wstąpienia w szeregi DAV. W Alapach znajduje się schronisko, którego gospodarzem są właśnie członkowie polskiej sekcji stowarzyszenia, a pokoje posiadają nazwy polskich miast np. Katowice, Gliwice. Prócz celu przemierzania szlaków, członkowie DAV, bez względu na wiek, włączają się w prace porządkowe na szlakach i w schronisku.


Wspaniała atmosfera w środowisku ludzi gór zachęca do wstąpienia w szeregi stowarzyszeń. Polecamy tę formę także i my.
Więcej informacji o Stowarzyszeniu DAV można znaleźć na stronach:

http://dav-kattowitz.eu/aktualnosci

oraz

https://www.facebook.com/DAV.Kattowitz


Wszystkim życzymy udanych wakacji, jednocześnie serdecznie zapraszamy na wrześniowe spotkanie w ostatni czwartek miesiąca. Gośćmi będzie małżeństwo Agata Staszewska-Madzia i Marcin Madzia, a tematem - „Alaska w kajaku"!

KPzdjcie2 17d83

Parma Wiesława