Koło Gospodyń Wiejskich

Czytaj więcej: KGW Czyżowice jako  Koło Gospodyń Wiejskich Roku9 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku odbył się wielki finał plebiscytu Dziennika Zachodniego „Mistrzowie Agro”. Kategoria Koło Gospodyń Wiejskich Roku to wygrana KGW Czyżowice, które na tą galę przybyło w licznym gronie pań przebranych w stroje ludowe. Medal i dyplom dla KGW Czyżowice odebrała ich przewodnicząca Renata Rzeczkowska.

Czytaj więcej: KGW w Czyżowicach zaprasza

Czytaj więcej:  Jubileusz 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich oraz 20-lecia Zespołu Śpiewaczego

fot. Andrzej Nowak

Czytaj więcej: 20 Lat Czyżowanek20 lat swojego istnienia świętował Zespół Śpiewaczy „Czyżowianki”. Zespołem od lat kieruje Pani Helena Mucha, zaś akompaniuje Pan Henryk Sosna.

Dziękujemy Wam za ożywianie życia kulturalnego Gminy Gorzyce!

Czytaj więcej: Ludzie z Czyżowic są Happy ;-)Koło Gospodyń Wiejskich i zespół "Czyżowianki" z Czyżowic wzięły udział w nagraniach do teledysku "Happy Wodzisław", które realizuje Stowarzyszenie Fotobalans.

Pomysłodawcą  ich wystąpienia  był członek stowarzyszenia pan Radosław Czeczot wraz z mieszkanką Czyżowic, Magdaleną Sieńko.

Czytaj więcej: Jak już informowaliśmy, nasza gmina zdobyła czołowe miejsca w konkursie "Piękna wieś województwa śląskiego" organizowanym przez Marszałka Województwa Śląskiego

Czytaj więcej: Zaproszenie na 14 marca br. w sali WDK Czyżowice odbędzie  się „Wiosenne świętowanie” – spotkanie pań z wszystkich (12) Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawicielek spółdzielń oraz samorządu gminnego (corocznie udział bierze ok. 200 pań). Obecni są także przedstawiciele powiatu wodzisławskiego, parlamentarzyści oraz goście z Czech.

 

Czytaj więcej: Jubileusze czyżowickiego KGWW przeddzień święta kobiet, 7 marca w czyżowickim domu kultury odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 65.lecia miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz 15.lecia zespołu „Czyżowianki”.

Czytaj więcej: Człowiek o Złotym Sercu 2008W dniu 26 września w auli DPS w Gozycach odbyła się uroczysta gala "Człowiek o Złotym Sercu 2008". Wśród laureatów tego wyróżnienia znalazła się Pani Helena Mucha z Czyżowic - Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach.


Czytaj więcej: Wyjątkowa nocJuż po raz czwarty panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czyżowic zorganizowały Noc Świętojańską w Olzie.