12 kwietnia 2012r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbył się rejonowy etap konkursu pt. "Kibicuję z piosenką". Nasza grupa – chór „Dh Jana”-  występująca pod opieką Pana Roberta Wiji zdobyła II miejsce wykonując autorską piosenkę „Wszyscy razem”.

27 kwietnia 2012 w szkole odbył się finał kampanii zorganizowany przez mgr M. Rosmus (nauczyciela wychowania fizycznego). Spotkanie rozpoczęło się krótką pogadanką nauczyciela na temat roli i wagi bezpiecznego kibicowania oraz stosowania w sporcie zasad fair – play. Poszczególne klasy przygotowywały plakat oraz piosenkę, w których miały wykorzystać elementy kampanii – radość  i kulturalne  kibicowanie, kształtowanie fair – play i promocję Euro 2012. Z zadania uczniowie wywiązali się wspaniale. Jury w składzie Stefania Rodak (dyrektor szkoły), Anna Śmiałek (nauczyciel j.angielskiego) oraz Marek Kurasz (pedagog szkolny) miało problemy z wyborem najlepszych prac i prezentacji. PO burzliwej dyskusji jury przyznało w kategorii plakat: I miejsce – IIIb; II miejsce – IIIa; III miejsce – Ib; zaś w kategorii piosenka – I miejsce – II, II miejsce – Ia, III miejsce – IIIb i Ib.  Klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy.

W plakatach pojawiły się oczywiście barwy biało – czerwone, dyrektor szkoły S Rodak wykorzystała ten element i nawiązała do obchodzonego w 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3  maja Święta Konstytucji. Uczniowie prezentujący plakaty, jury oraz  nauczyciel organizator spotkania otrzymali biało – czerwone kotyliony symbolizujące przywiązanie do barw narodowych.

Ostatnim punktem szkolnej kampanii był mecz piłki nożnej – reszta szkoły kontra uczniowie klas III. Odbył się on na boisku LKS „Naprzód” Czyżowice, dzięki uprzejmości prezesa klubu Łukasza Szkatuły oraz trenera drużyny LKS, jednocześnie sędziego tego spotkania, Antoniego Jelenia. Zawodnicy grali z poświęceniem i fair – play, a kibice (pozostali uczniowie pod opiekę nauczycieli) dopingowali kulturalnie swoje drużyny. Wygrała „reszta szkoły”, zawodnicy klas III byli zdziesiątkowani po egzaminach gimnazjalnych i nie mogli wystawić najmocniejszego składu. Ale prawda też jest taka, że tworzy się wspaniała drużyny z uczniów klas I i II i  w tym meczu drużyna ta zasłużenie wygrała!

Mamy nadzieję, że  młodzież przeniesie swoje doświadczenia i zachowania z tej kampanii na swój udział w innych imprezach sportowych.

 

 

 

Stefania Rodak

{gallery}szkola/gimnazjum/kibice{/gallery}