Zmęczenie dało się we znaki. Niski poziom wody zmuszał do przenosek

Do udziału w rywalizacji dwudniowego wyścigu kajakowego Meander Orient Express w miniony weekend stanęły także 3 osady naszej czyżowickiej młodzieży.

Po wymagającym etapie "ORIENT" pierwszego dnia i konfrontacji z wynikami, do udziału w drugim etapie zdecydowały się 12-letnie Czyżowianki - Marta Piszczan i Eliza Student. Warto w tym miejscu podkreślić, że dziewczyny odbyły przed imprezą (w piątek) szybki kurs technik kajakarstwa nizinnego na Odrze, przeprowadzony przez instruktora PZKaj III stopnia - Damiana Parmę.

Po pierwszym etapie okazało się, że plan został zrealizowany w tej osadzie w 100% - dziewczyny "odbiły" wszystkie prawidłowe punkty orientacyjne, nie tracąc karnych. Nie zważały na czas, liczyła się dla nich zabawa i solidne podejście do tematu. Za cel postawiły sobie, by nie ominąć żadnego z punktów.

W drugim dniu przyjęły podobną strategię. Wymagający koncentracji i sprawności fizycznej etap "EXPRESS" pokonały w świetnym stylu - również zaliczając WSZYSTKIE bramki na trasie i tym samym nie tracąc punktów. Jakaż była radość, kiedy okazało się, że to właśnie 12-letnie dziewczyny z Czyżowic zdobyły III miejsce w klasyfikacji końcowej najtrudniejszej kategorii T2K! Dziewczyny odebrały również z rąk komandora spływu - Marcina Madzi dyplomy dla NAJMŁODSZEJ osady w NAJTRUDNIEJSZEJ kategorii.

Jak pokazuje życie, o sukcesie sportowym rzadko decydują mięśnie! GRATULACJE OGROMNE!!!

Marta Piszczan i Eliza Student spływają etap "ORIENT" - mapa w ręce, czujność, orientacja i zabawa!Laureatki III miejsca w kategorii T2K imprezy Meander Orient Express 2015 - Marta Piszczan (z lewej) i Eliza Student z Czyżowic.