008 13cf2Akcja „Lato na wsi” w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach została przeprowadzona w dniach 29 czerwca – 28 sierpnia 2015, w godzinach od 10.00-13.00. Tegoroczne zajęcia przebiegały pod hasłem dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć.

Z bogatej oferty zajęć skorzystała liczna grupa dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowanie cieszyły się zajęcia plastyczne, techniczne, fotograficzne, krawieckie oraz kulinarne, na których dzieci samodzielnie upiekły muffiny i przygotowały owocowe szaszłyki. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w licznych konkursach, zawodach i rozgrywkach sportowych na świeżym powietrzu oraz zabawach edukacyjnych. Zorganizowane były wycieczki piesze na Czaczę oraz rowerowe na kąpielisko do Olzy. Nie mogło zabraknąć wyjazdów autokarowych, które są uwielbiane przez dzieci. W czasie tegorocznych wakacji pojechaliśmy wspólnie do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu, Ustronia na górę Czantoria, do CinemaCity w Rybniku oraz na kąpielisko „Balaton” w Wodzisławiu Śląskim. Tradycyjnie jak co roku odbył się obóz w Bierach oraz po raz pierwszy w historii naszego domu kultury Meander Orient Express -  trzydniowy biwak sportowy dla dzieci i młodzieży pod namiotami. Oba te wydarzenia dostarczyły wiele emocji i  z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. W czasie wakacyjnych zajęć nie mogło zabrakną podchodów, pikniku na łonie natury oraz dyskotek, na których dzieci szalały do upadłego. Również w czasie tegorocznych wakacji dzieci mogły zabawić się w naukowców i samodzielnie przeprowadzać doświadczenia fizyczne i chemiczne. Dodatkowo mogliśmy wspólnie zakopać w ziemi na terenie WDKC skrzynię z przesłaniem dla naszych przyszłych pokoleń. Ponadto bardzo podobał się wszystkim uczestnikom zajęć Czyżowicki Projekt Runway, rzeźbienie z gipsu i masy solnej oraz warsztaty fryzjerskie. Zwieńczeniem wakacji był zorganizowany I Spływ Czyżyka z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek przy dźwiękach gitary. Szeroki wachlarz zajęć, wesołe nastoje dzieci i ich uśmiech na twarzy świadczą o tym, że tegoroczne wakacje z Wiejskim Domem Kultury należą do wyjątkowo udanych.

Serdecznie dziękujemy dzieciom, instruktorom oraz wszystkim osobą, które przyczyniły się do tego, iż tegoroczne zajęcia w ramach Akcji „Lato na wsi” były tak atrakcyjne i zapraszamy już wszystkich za rok.

 

 

Ewa Sosna

WKD w Czyżowicach