Alaska foto. Agata Staszewska - Madzia 98589Powakacyjne spotkanie Klubu Podróżnika okazało się być wyjątkowe, bo też i prowadzący mają niesamowitą pasję. Opowiedzieli o swoim marzeniu, które udało się zrealizować. Impulsem do jego realizacji był serial „Przystanek Alaska”, w którym zachwyciła ich nie tylko przyroda ale i mieszkańcy. Prowadzący należą do klubu kajakowego „Meander” w Chałupkach, gdzie uczestniczą w różnych imprezach kajakowych. Tym samym postanowili, już bez udziału innych klubowiczów, wybrać się na wyprawę na Alaskę. Mieli okazję płynąć na kanadyjce, pontonie, jechać pociąganiem, w pickupach, busie , na rowerach oraz przemierzać Alaskę pieszo.

 

Trudności, które napotykali po drodze rodziły obawę, że nie dojdzie do realizacji owych planów. Niczym cud w trakcie podróży w momencie największego załamania i niemocy pojawił się człowiek z taką samą pasją i tym samym celem podróży. Okazało się, że jest to emerytowany ratownik mieszkający na Alasce, a w chwilach wolnych realizuje swoje zainteresowania, czyli spływy kajakowe. Połączone siły spowodowały, że realizacja projektu była możliwa. Całą opowieść była tak ciekawa, że wszyscy słuchali z zapartym tchem. Były też chwile przerażenia, kiedy na ekranie pojawiły się zdjęcia z napotkaną niedźwiedzicą gryzli i jej maleństwem.  Miesiąc pobytu na Alasce pozwolił naszym pasjonatom odwiedzić wiele ciekawych miejsc, a uczestnicy Klubu Podróżnika mogli to wszystko zobaczyć na ekranie.

Kolejne spotkanie Klubu Podróżnika będzie również w klimacie Stanów Zjednoczonych tym razem jednak typowo turystycznie zwiedzili je państwo Krystyna i Roman Brzoza z Jastrzębia. Opowiedzą o Wielkim Kanionie Kolorado i Las Vegas.

W ich imieniu i własnym wszystkich serdecznie zapraszamy 29 października o godzinie 18.00

Alaska 2 Foto. Agata Staszewska - Madzia 0185f