Heppening Bełsznica foto. J. Psota W Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach trwa projekt Folkowe Art. Akcje. Uczestniczą w nim dzieci i młodzież z Czyżowic, Rogowa i Bełsznicy. W wakacyjne popołudnia w ramach tego projektu obywały się warsztaty kulinarne, które prowadziła pani Angela Skupień z Koła Gospodyń Wiejskich w Bluszczowie.

Dzieci z odległego Rogowa i Bełsznicy miały ogromną frajdę, bo wraz z mamami i opiekunami wolontariuszami mogły pojechać do Czyżowic na rowerach na warsztaty. Lodowy przystanek był dodatkowa atrakcją, bo już w samych Czyżowicach przed wejściem do domu kultury wszyscy schładzali się lodowymi przysmakami. Jednym z etapów tego projektu były też warsztaty plastyczne, których tematem przewodnim był folklor, a później wspólna wycieczka do Wisły, w czasie której prawie 50 osobowa grupa dzieci i opiekunów odwiedziła Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego. Tam czekała na nie specjalna lekcja tradycji. Po wakacjach w sobotnie przedpołudnia dzieci wykonywały plakaty z elementami ludowymi, uczyły się dawnych piosenek, które prezentowały w czasie happeningu, który odbył się w 3 miejscowościach: Czyżowicach, Rogowie i Bełsznicy.

Kolejnym już etapem realizowanego projektu przez Wiejski Dom Kultury w Czyżowicach będzie wspólne ognisko przy Świetlicy Wiejskiej w Bełsznicy w sobotnie popołudnie 10 października o godz.. 16.00.

Przypominam, że trwa konkurs fotograficzny, którego najlepsze prace będą prezentowane na podsumowaniu projektu Folkowe Art Akcje w dniu 30 października. Na nasz projektowy finał - wszystkich serdecznie zapraszamy!Świetlica 2 foto. J. Psota e6d48