KP 015 6b18a"Moje podróże w ciemno"

W listopadzie w ramach Klubu Podróznika odbyło się niezapomniane i niezwykle inspirujące spotkanie, które poprowadziła Hanna Pasterny. Jest to osoba niewidoma, która pomimo swojej niepełnosprawości nie poodała się i czerpie z życia pełnymi garściami. Skończyła szkołę, studia i obecnie pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Jest osobą bardzo aktywną, która uwielbia podroże, poza Europą odwiedziła m.in. Izrael i Stany Zjednoczone.

To własnie o swoich podróżach, różnych przygodach w pociągach, hotelowych niespodziankach, zabawnych językowych wpadkach, i o wielu innych aspektach podróżawania z białą laską opowiedziała nam pani Hania na listopadowym spotkaniu Klubu Podróżnika.
Po spotkaniu była możliwość zakupu książki, w której autorka opisuje podróże po Polsce, Europie i USA. Opisuje również wirtualną podróż na Korsykę, podpowiada, jak przygotować się do podróży i co zrobić, gdyby ktoś z bliskich uległ wypadkowi za granicą.
Dziękujemy pani Hani za pokazanie nam podróżowania z innej perspektywy. Okazuje się, że świat można chłonąć i podziwiać nie tylko wzrokiem. Dziękujemy za tą niezwykłą lekcję!

{gallery}2015_relaqcje/kp_listopad{/gallery}