W okresie zimowym Wiejski Dom Kultury w Czyżowicach zaproponował młodzieży wspólne spędzanie sobotnich wieczorów. Już od samego początku wyjazdy na lodowisko do Pszowa cieszą się dużym zainteresowaniem. Zaproszenie skierowano głównie do młodzież gimnazjalnej, jednak co nas bardzo cieszy z propozycji skorzystały również osoby starsze.

Warto wspomnieć, że już sam przejazd autobusem dla uczestników stał się ogromną atrakcją. Jest to okazja do wspólnych rozmów, posłuchania muzyki i wspólnego śpiewania piosenek. Na miejscu lodowa tafla jest zarezerwowana wyłącznie dla nas, także osoby które dopiero próbują swoich sił na łyżwach nie muszą się krępować i mają dużą powierzchnię lodowiska dla siebie. Już zawiązały się pierwsze sympatie i przyjaźnie, także atmosfera jest bardzo miła.

Organizator zaproponował, że autobus będzie zabierać łyżwiarzy przy Straży Pożarnej w Bełsznicy, parkingu w Rogowie i przy WDK w Czyżowicach. Zapisy przyjmuje świetlica w Bełsznicy i Rogowie oraz WDK w Czyżowicach. Ważną informacją jest również fakt, że łyżwy można wypożyczyć na miejscu. Wszystkich zachęcamy do takiej formy spędzania wolnego czasu, mając przekonanie że te nasz wyjazdy to „mała iskierka radości na lodzie”. Bliższych informacji na temat sobotnich wyjazdów na lodowisko w Pszowie udziela WDK w Czyżowicach.

Wiesława Parma