b_400_400_16777215_0_0_images_stories_2016_relacje_koncerty_art_IMG_5363_47696.JPG

Wkrótce wakacje. W czyżowickim WDK, uroczyście – koncertami – żegnamy się, jednocześnie podsumowując dokonania w artystycznej działalności w roku szkolnym 2015/2016. W środę 15 czerwca, na scenie sali widowiskowej, zaprezentowali się młodzi, a już utalentowani uczestnicy ognisk muzycznych prowadzonych przez p. Barbarę Marcol i p. Sławomira Tatera. Był to koncert gitarowo-pianistyczny.Na pianinie zagrali: Martyna Cecot, która ma dopiero 7 lat, na pianinie gra od roku i lubi sport. Magdalena Szczyrba, po wakacjach rozpocznie naukę w 5 klasie, w wolnym czasie biega ze swoim czworonożnym przyjacielem. Oliwia Orzechowska, ma 10 lat i gra na pianinie od półtora roku, marzy o swojej stajni, na razie opiekuje się królikiem Zygmuntem. Marta Piszczan, rozpocznie naukę w gimnazjum, opiekuje się dwoma chomikami i rybkami, w przyszłości z koleżanką Anią Szczyrbą założy firmę architektoniczną. Marta Ciuraj, 10 latka, na pianinie gra już 5 lat, i jest zafascynowana kosmosem, zaopiekowała się pieskiem ze schroniska o imieniu Sisi. Anna Szczyrba, „prawie” gimnazjalistka, wspólnie z Martą Piszczan chciałby założyć firmę, kocha swojego pieska − Kamę. Paulina Pawelec, ma 10 lat i już od 3 lat gra na pianinie, i jak większość kolegów, i koleżanek ma zwierzątko − pieska Reksa. Alicja Dawid, 10-latka, od 3 lat gra na pianinie, lubi sport, opiekuje się świnką morską i chomikiem, podoba jej się Holandia z jej parkami rozrywki i wspaniałą przyrodą.

Drugą część uroczystego koncertu zdominowali wirtuozi gitary. Na scenie wystąpili: Hanna Czok, ma 9 lat i jest najmłodszą uczestniczką z działu dziecięcego i od dwóch lat gra na gitarze. Najbardziej lubi rysować, ma świnkę morską o wdzięcznym imieniu Puszek, a na wakacje jedzie do babci i na obóz do Kucob. Julia Krzyżok, chodzi do 5 klasy, na gitarze gra cztery lata, posiada szerokie zainteresowania (śpiew, taniec, akrobatyka), jej królik nazywa się Gandalf, w przyszłości będzie nauczycielką. Magdalena Kowalska, ma 13 lat i gra na gitarze od 2,5 roku, lubi sport i jest dzielna (wystąpiła w gipsie), lubi kolor grafitowy, za to nie lubi tańczyć poloneza. Oliwier Piecha, ma 11 lat, a na gitarze gra od 2 lat, sportowiec – lubi w-f, lubi bawić się na podwórku i ze zwierzętami. Maciej Kowalski, brat Magdaleny, ma 11 lat i uczy się grać na gitarze od 3,5 roku, która jest jego pasją, tak jak piłka nożna, z pesymizmem patrzy na szanse polskiej reprezentacji na EURO 2016. Kacper Koszyk, 9-latek, lubi sporty ekstremalne, uwielbia lego, i kocha muzykę, pewnie dlatego chciałby mieć swój zespół, jak p. Sławek Tatera.

Każdy z uczestników koncertu podszedł do swojego występu poważnie, i z godnością reprezentował swój repertuar, a było czego posłuchać. Nasze dzieci i młodzież wyróżniają się pracowitością oraz licznymi zainteresowaniami. Co ciekawe, tylko niektóre z nich lubią matematykę, ale wszystkie lubią sport i kochają zwierzęta. Liczne zainteresowania nie przeszkadzają im jednak z powodzeniem doskonalić gry na pianinie i gitarze. Na koncert zostali zaproszeni także rodzice uzdolnionych muzycznie swoich pociech. Na twarzach wszystkich rodziców − bez wyjątku (było również kilka babć) malowała się wielka duma. Jak wiadomo, nie ma przecież większej radości i poczucia dumy, jak z sukcesów własnego dziecka. Wszyscy jesteśmy z Was dumni.DZIĘKUJEMY ZA PIĘKNY KONCERT i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

{gallery}2016/relacje//koncerty_art{/gallery}