b_400_400_16777215_0_0_images_stories_2016_relacje_czyzyki_czyzyk6_Custom_d9be6.JPGCzłonkowie pracowni plastycznej „Mozaika” na czele ze swoją instruktorką Hanną Władarz podczas lipcowej Akcji Lato zorganizowali dla dzieci i młodzieży bardzo kolorowe warsztaty plastyczne. Poprzedziły je spacery krajoznawcze połączone z obserwowaniem ptaków.

Nasłuchiwaliśmy, skradaliśmy się między drzewami, otwieraliśmy szeroko oczy, by wypatrzeć i podejrzeć ptasie zwyczaje. Jednym słowem SZUKALIŚMY INSPIRACJI w naturalnym środowisku. Potem dodaliśmy do tej wiedzy trochę fantazji i wyobraźni – gdyż sztuka nie zawsze jest dosłowna i oczywista. Pani Hania przypomniała o tym prezentując różne obrazy, grafiki czy pocztówki przedstawiające ptaki bardzo kolorowe, czasem nawet w abstrakcyjnym wydaniu. Następnie, dobrze przygotowani, nauczeni nowych artystycznych słów, zapoznani z różnymi technikami malarskimi nasi mali artyści przelewali swoje pomysły na papier. Jednym szło lepiej, inni się denerwowali, że nie wyszło jak chcieli i zaczynali od nowa. Prawdziwy proces twórczy, a do tego wiele zaangażowania i atmosfera kreatywności. Kredki, farby, a nawet dmuchane przez słomki plamy co minutę zmieniały kolejną białą kartkę w arcydzieło. Ostatecznie powstało 68 prac! KAŻDA Z NICH WZIĘŁA UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM. Członkowie pracowni „Mozaika” dokonując wyboru tych najlepszych poszukiwali dziecięcego spojrzenia na ptasi świat - spojrzenia nieszablonowego, wykraczającego poza pewne schematy. Wybrane „ptasie grafiki” będą zdobiły projektowe torby ekologiczne. Niezwykłe wyróżnienie oraz nagroda dla małych artystów! Dzisiaj prezentujemy internetową galerię nagrodzonych prac. Wystawę wszystkich prac będziemy mogli podziwiać podczas podsumowania całego projektu, co czeka nas jesienią br. Przed nami natomiast kolejny etap projektu. Zapraszamy całe rodziny do udziału w Spływie Czyżyka oraz Ptasim Pikniku. Wprawdzie lista uczestników spływu jest już zapełniona - miejsca rozeszły się jak ciepłe bułeczki -, ale wspólna zabawa piknikowa po spływie jest otwarta dla każdego! Przyjdźcie! Rozwijajcie skrzydła razem z Nami :)

Ewelina Poloczek oraz Ewa Sosna – koordynatorki projektu

Spotkania twórcze zorganizowane w Czyżowicach, Bełsznicy oraz Rogowie połączone z konkursem plastycznym odbyły się w ramach projektu „Rozwijamy skrzydła – lecimy z Czyżykiem!” dofinansowanego z środków Działaj Lokalnie 2016.

{gallery}2016/relacje/czyzyki/{/gallery}