b_400_400_16777215_0_0_images_stories_wdk_relacje_zima_09_170.jpg Wiejski Dom Kultury w Czyżowicach na czas ferii na przygotował dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji. Drzwi tej placówki stały otworem nie tylko dla stałych uczestników zajęć, ale również dla wszystkich tych, którzy na czas przerwy szkolnej pozostali w domach.
To, że kawiarenka komputerowa codziennie była oblegana przez tych młodszych i tych starszych - to jest rzeczą oczywistą. Ważny jest jednak fakt, że oprócz powyższej atrakcji, której nie da się pominąć we współczesnym świecie, było wiele innych ciekawych ofert.
Dzieci mogły przyjść na seans małego kina i przy tej okazji raczyć się pysznym popcornem, który same wraz z instruktorami przygotowały. Liczne zajęcia plastyczne indywidualne i w grupach, rozwijały zmysł plastyczny i sprawności manualne. Każdy, nawet ten najbardziej oporny, mógł znaleźć coś dla siebie i wykrzesać choć iskierkę polotu plastycznego. Niewątpliwą nagrodą dla wszystkich uczestników tych zajęć było zdjęcie w jednym z numerów Nowin Wodzisławskich. Dziewczynki mogły sprawdzić swoje umiejętności na zajęciach kulinarnych, a tego roczne wakacje letnie dały wyraz temu, że bardzo lubią przysłowiowe „pichcenie”. Pyszne ciastka i sałatki smakowały wyśmienicie, a degustowały je nie tylko małe kucharki ale również ich rodzice.
W ramach zajęć dzieci przygotowały na balik dekorację. Z dumą zawieszały wykonane przez siebie bibeloty, kotyliony i inne ozdoby. Dom Kultury przygotował dla dzieci młodszych i starszych różnego rodzaju gry i zabawy intelektualne i planszowe. Najbardziej do gusty przypadła wszystkim jednak gra w bingo, która stała się przebojem tegorocznych ferii w Czyżowicach. Zajęcia sprawnościowe ( gra w pin ponga) uwieńczone zostały małym turniejem. Niektóre z pośród zaplanowanych atrakcji ze względu na warunki pogodowe trzeba było odwołać, jedną z nich był kulig i wycieczka na Czaczę.
Dwutygodniowe spotkania dzieci i młodzieży zakończyły się uroczystym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Aż żal, że niektóre dzieci nie skorzystały z oferty jaką przygotował Dom Kultury w Czyżowicach, a pozostały w domach, siedząc jedynie przed komputerem. Już dzisiaj wszystkich zainteresowanych zapraszamy na tegoroczna „Akcję Lato”

b_400_400_16777215_0_0_images_stories_wdk_relacje_dsc00465.jpg