b_400_400_16777215_0_0_images_stories_wdk_kalendarz_imprez_trio.jpgZnany jazzman Irek Głyk wystąpił w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach na podsumowanie Cyberkonkursu Antyalkoholowego „Jestem wolny – Jestem mądry”. Konkurs ogłoszony w połowie listopada wspólnie przez WDK Czyżowice oraz Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Każdy chętny musiał jedynie przy pomocy kamery, telefonu komórkowego bądź aparatu cyfrowego nagrać 4-minutowy spot reklamowy o tematyce antyalkoholowej. W sumie w konkursie udział wzięło 8 uczestników. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła autorów najlepszych prac.

źródło: nowiny.pl
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie z Rogowa Mateusz Glenc, Michał Fibic i Łukasz Kubica. Ich produkcja była jedyną nadesłaną przez uczniów podstawówek. W kategorii gimnazjów zwyciężyło nagranie Bernadety Kwaśnicy z Gimnazjum w Turzy. Z kolei w kategorii open wygrała młodzież ze Świetlicy Profilaktycznej w Turzy. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę tablety graficzne.

Po ogłoszeniu wyników konkursu odbył się zapowiadany koncert zespołu Głyk P.I.K Trio. To nowy projekt znanego polskiego wibrafonisty i perkusisty jazzowego Irka Głyka, który na scenie w Czyżowicach wystąpił wspólnie z 12-letnią córką Kingą i 15-letnim synem Patrykiem.
 
(art)