20.03.2005 to niedziela palmowa, która rozpoczyna się zbiórką wszystkich KGW Gminy Gorzyce przez Wdów Gorzycach. Procesja wyrusza do Koscioła w Gorzycach gdzie wszystkie palmy zostają poświęcone. Po mszy Św. Palmy zostają w WDK Gorzyce gdzie można było  je oglądać.


3.05.2005 – Akademia oraz festyn z okazji „Konstytucji 3 maja” organizowany przez WDK Czyżowice. Zespół Śpiewaczy Czyżowianki także bierze udział w tak doniosłej uroczystości.

21.05.2005 do grona księży wywodzących się z Czyżowic dołącza Daniel Kurasz. Panie z KGW pomagają w organizacji uroczystości w kościele i przy poczęstunku. Na mszy sw prymicyjnej niosą księdzu prymicjantowi dary czyżowickiej ziemi: kosz ziemi z czterech stron Czyżowic, kosz ziaren zbóż, kosz z chlebem.

5.06.2005 – Starostwo Powiatu Wodzisławskiego organizuje na „Rancho” Janusza Reclika w Czyżowicach Festyn, na który zaprasza zespoły Śpiewacze Powiatu Wodzisławskiego. 

22.06.2005 to pierwsza w gminie Gorzyce „Noc Świętojańska” zapoczątkowana przez Zespół Śpiewaczy „Czyżowianki”. Uroczystości odbyły się na Ośrodku Wypoczynkowym w Olzie. Biesiadę zaszczyciły swoją obecnością Władze Gminy Gorzyce.

02.11.2005 – Członkinie Zespołu Śpiewaczego „Czyżowianki” biorą udział w sesji zdjęciowej do kalendarza na 2006 rok.

28.01.2006 ma miejsce zabawa karnawałowa zorganizowana przez „Czyzowianki”

03.05.2006 odsłonięto tablice pamiątkową poświęcona Powstańcom Śląskim i ofiarom II Wojny Światowej. Uroczystości uświetnił m.in. Zespół „Czyżowianki”.

18.06.2006 KGW Czyżowice bierze udział w Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego zorganizowanym w ramach IV Dni Gminy Gorzyce.

27.08.2006 to pora na uroczystości związane z Dożynkami Powiatowymi i Gminnymi, które maja miejsce w Gorzycach.

17.09.2006 Zespół „Czyzowianki” swoim występem urozmaica Wystawę Kwiatów i Twórczości Ludowej zorganizowana przez WDK Czyżowice.

21.01.2007 – po raz szósty odbywa się przegląd Kolęd i Pastorałek, tym razem w miejscowości Olza. „Czyżowianki” zaprezentowały: Nowy rok bieży, Maleńka przyszła miłość, Cicho śpi, Lulaj go matko lulaj.

27.01.2007 – KGW organizuje jak co roku Zabawę Karnawałową dla swoich sympatyków. Do tańca przygrywa zespół Henryka Sosny, w zabawie wzięło udział 85 par.

07.03.2007 – w sali czyżowickiego WDK spotykają się reprezentacje KGW poszczególnych sołectw na obchodach Dnia Kobiet. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz gminnych, senatora RP Antoniego Motyczki, starosty powiatu wodzisławskiego, jego zastępcy, v-ce przewodniczącej Rady Powiatu oraz gości z Czech – v-ce starosty Lutyni Dolnej, prezesów PZKO w Wierzniowicach oraz w Lutyni. Byli także przedstawiciele Gminnej Spółdzielni rolniczej GS „SCh”, SKR, OSM w Bełsznicy, RSP w Gorzyczkach, i BS w Gorzycach.  

13.03.2007 z kolei odbywa się Sołecki Dzień Kobiet organizowany przez „Czyżowianki” dla mieszkanek Czyżowic. Panie nie tylko zadbały o poczęstunek, ale także o ucztę artystyczną, którą przygotował zespól „Syryniczanki”. „Czyżowianki” przygotowały skecz Pt.: „Gospodyni dawniej, teraz i w przyszłości”, a przewodnicząca KGW Czyżowice obdarowała wszystkie panie własnoręcznie szydełkowanymi koszyczkami z wełny z suszonymi kwiatami.

01.04.2007 – KGW Czyżowice biorze udział w zorganizowanym po raz czwarty Przeglądzie Palm Wielkanocnych, który w tym roku ma miejsce w Olzie. Przygotowanie palmy zabiera nawet to żmudna i czasochłonna praca. Najważniejsze są jednak koncepcje i materiał, z którego będzie można przygotować wymarzona Palmę Wielkanocną.


01.06.2007 – Panie z KGW biorą czynny udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Nagrodzone zostają Dyplomem Uznania za udział w trójboju Kół Gospodyń Wiejskich o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Gorzyce. Panie walczyły m.in. w przeciąganiu liny, rzutach karnych do bramki oraz biegach w workach.

23.06.2007 – już po raz trzeci KGW Czyżowice organizuje Noc Świętojańską. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Przewodnicząca Gminna KGW Elżbieta Kołek, Prezes SKR Kazimierz Rybarz, Wójt Gminy Gorzyce Piotr Oślizło, Przewodniczący Rady Gminy Czesław Zychma, Senator Antoni Motyczka oraz emerytowana Wójt Gminy Gorzyce Krystyna Durczok. W obchodach Nocy Świętojańskiej uczestniczyło ok. tysiąca osób.

07.08.2007 – ma miejsce wystawa prac młodzieży, nad którą patronat obejmuje KGW Czyżowice przy współpracy z Funduszem Lokalnym Ramża Działaj Lokalnie. Przewodnicząca KGW Helena Mucha uszyła 8 kompletów strojów ludowych dla dzieci skupionych przy KGW Czyżowice.

24.08.2007 – to wielkie pieczenie kołocza na Dożynki Gminne 2007, które w tym roku mają mieć miejsce w Czyżowicach i za organizacje których odpowiada KGW Czyżowice. Kołocz przygotowywany był w WDK Czyżowice i następnie przewożony do piekarń Panów Wierzgoń i Worek.

26.08.2007 – Dożynki Gminne 2007 w Czyżowicach, w których Gospodynie biorą aktywny udział przygotowując kołocz, koronę dożynkową, biorąc udział w korowodzie dożynkowym oraz obsługując gości zaproszonych na święto plonów.

10.11.2007 – ma miejsce IV Przegląd Zespołów Śpiewaczych Gminy Gorzyce. Czyżowianki zaprezentowały w swoim repertuarze: Jak długo w sercach naszych, Jakem maszerował, Kochany Śląsk w nawiązaniu do Święta Odzyskania Niepodległości obchodzonego 11 listopada.

10.12.2007 – tego dnia Zespół Śpiewaczy Czyżowianki organizuje Wieczerzę Wigilijną dla swoich rodzin oraz osób zaprzyjaźnionych z zespołem. Wszyscy uczestnicy otrzymują prezenty uszydełkowane przez Panią Helenę Mucha w postaci aniołków, dzwonków i gwiazdek.

15.12.2007 – m.in. z inicjatywy zespołu Czyżowianki zorganizowana zostaje Wigilia dla samotnych mieszkańców Czyżowic. Wieczór umilał zespół Familijo oraz Panowie Norbert Mucha przygrywając na akordeonie i Henryk Sosna na organach. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani stroikami przygotowanymi przez pracowników WDK Czyżowice oraz gwiazdką uszydełkowaną przez panią Ewę Jureczka.