7.XI.2014r wspominano człowieka, który w historii Czyżowic oraz 15. lecia szkoły odgrywał szczególne znaczenie – profesora Antoniego Motyczkę, wielkiego przyjaciela gimnazjum. Będziemy pamiętać Jego zaangażowanie przy budowie sali gimnastycznej oraz tzw. łącznika, który przez 11 lat był siedzibą gimnazjum, a od 2003r wspierał nauczycieli i rodziców w dążeniu do rozbudowy obiektu, na koniec uczestniczył w uroczystości otwarcia nowej części dydaktycznej w 2010r. Często spotykał się z młodzieżą naszej szkoły, zawsze zwracając jej uwagę na śląskie tradycje i korzenie, z których wyrastamy. Jednocześnie zachęcał do ciągłego kształcenia i rozwoju. Ważna była dla niego przyszłość naszych absolwentów, zawsze z radością uczestniczył w zakończeniu roku przez uczniów klas III i z dumą wręczał najlepszym absolwentom statuetki „Superabsolwenta”.
Chcielibyśmy profesorowi za te wszystkie wspólne chwile podziękować. Dziękujemy rodzinie profesora za wyrażenie zgody na nadanie sali audiowizualnej naszego gimnazjum imienia profesora Antoniego Motyczki.
W sali umieściliśmy gablotę z pamiątkami, zdjęcia profesora oraz prace informatyczne i plastyczne uczniów wykonane na konkurs ogłoszony w ramach edukacji regionalnej.
Zachęcamy do zwiedzania i zapewniamy, że będzie to ważne miejsce w naszej szkole wykorzystywane przez nauczycieli i uczniów dla celów naukowych. Mamy nadzieję, że profesor będzie z nas dumny.

Stefania Rodak
dyrektor GM Czyżowice

{gallery}szkola/gimnazjum/2014/sala_motyczka{/gallery}