Na trasę od czyżowickiej leśniczówki, po ok. 4km ścieżek lasu do wyjścia z lasu od strony ul. Nowej wyruszyło ok. 200 zawodników z klubów sportowych m.in. UKS „Sparta” Czyżowice, UKS „Kometa” Gliwice, UKS ZSZ – Jedynka Jastrzębie, UKS „Słoneczko” Żory, UKS „Reflex” Rybnik, MUKS Gliwice, ale również   ze szkół  SP Czyżowice, SP nr 1 Gorzyce, ZS Gogołowa, SP i Gm. w Lubomii, LO1 w Wodzisławiu Śl czy LO 2 z Cieszyna. Nie zabrakło czyżowickich zuchów i harcerzy oraz wielu zawodników indywidualnych z całego województwa śląskiego.
Pogoda sprzyjała, nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy medyczni oraz strażacy z czyżowickiej OSP. O porządek zadbali członkowie Zarządu UKS „Sparta” Czyżowice, a także harcerze z 16 Drużyny Harcerskiej im. Żwirki i Wigury w Czyżowicach.
Bazę zawodów stanowiło Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach.  Na zawodników czekała Rada Rodziców z grochówką i ciepłą herbatą. Dla chętnych otwarty był sklepik uczniowski „Żaczek”. O właściwą atmosferę zadbali pracownicy szkoły -  nauczyciele oraz pracownicy obsługi.
Najlepszym zawodnikom nagrody wręczyli: starosta powiatu wodzisławskiego Tadeusz Skatuła, wiceprzewodniczący rady powiatu Dawid Topol, dyrektor Gimnazjum w Czyżowicach Stefania Rodak oraz prezes UKS „Sparta” Czyżowice Małgorzata Rosmus. Gminę Gorzyce na zawodach reprezentował przewodniczący rady gminy Gorzyce Krzysztof Małek.


Wyniki zawodów na stronie UKS „Sparta” Czyżowice : www.uks-sparta.org

{gallery}/Sport/biegi2021{/gallery}