W 1998 roku ma miejsce Jubileusz 50-lecia KGW Czyżowice. Z tej okazji w WDK Czyżowice odbyła się wielka uroczystość, na której gospodynie wystąpiły w nowych strojach ludowych. Skompletowanie strojów nie było wcale łatwe. Były kłopoty ze znalezieniem materiału, z którego wykonano fartuchy, wprawdzie z kupnem materiału na spódnice problemu nie było, ale kłopotliwe było ich plisowanie. Zarówno serdaki jak i korony z kwiatów Panie wykonały własnoręcznie. Serdaki uszyły i wyhaftowały, a korony uplotły z wykonanych osobiście sztucznych kwiatów. Należy wspomnieć, że do powstania strojów przyczyniło się także kilka osób spoza KGW ofiarując materiał na bluzki, kwiaty na korony, pieniądze na zakup chust.
Ostatecznie Gospodynie zaprezentowały 18 nowych strojów, a trud ich wykonania docenili zgromadzeni na uroczystości goście.


Od Jubileuszu 50-lecia rozpoczęła się intensywna praca społeczna na rzecz KGW Czyżowice, którą zapoczątkowała Pani Helena Mucha. Utworzono Zespół Śpiewaczy „Czyżowianki”, który przyczynia się do organizacji m.in. Sołeckiego Dnia Kobiet, bierze udział w Gminnym Dniu Kobiet, w gminnych i sołeckich dożynkach. Organizuje także wieczerzę wigilijną, zabawy karnawałowe, biesiady i spotkania dla mieszkańców Czyżowic, bierze udział w Turnieju Miast i Gmin z okazji Dnia Sportu oraz w Święcie Gminy Gorzyce. Zapoczątkowało także w 2005 roku obchody Nocy Świętojańskiej, na które to zostało zakupionych 14 specjalnych strojów.
20.09.1998 KGW bierze udział w Dożynkach Gminnych. Gospodynie zaskakują wszystkich swą pomysłowością i zaangażowaniem, tworząc z największą precyzją koronę dożynkową na kształt domu, którą ks. Hilary Bywalec podczas Mszy określił jako „dom obfitości Łask Bożych”.

30.01.1999 KGW bierze udział w uroczystych obchodach 25-lecia istnienia Spółdzielni Kółek Rolniczych w Gorzycach, podczas których zostaje odznaczone Dyplomem Uznania za działalność, natomiast długoletnia członkini KGW Pani Maria Adamczyk odznaczona zostaje Orderem Serca Matkom Wsi.

17.02.1999 to jeden z najbardziej istotnych dni w życiu KGW Czyżowice. Z inicjatywy Pań Heleny Mucha oraz Magdaleny Paloc powstaje Zespół Śpiewaczy „Czyżowianki”. W jego skład weszły: Helena Mucha, Magdalena Paloc, Renata Krypczyk, Aniela Kozimor, Małgorzata Szkatuła, Natalia Fiołka oraz Adela Kędzierawska.

11.03.1999 Zespół Czyżowianki debiutuje na Sołeckim, a kilka dni później na Gminnym Dniu Kobiet zyskując uznanie publiczności.

12.09.1999 – KGW bierze udział w Mszy Dożynkowej w Czyżowicach prezentując tym razem koronę na kształt kosza z kwiatami. Jeszcze tego samego dnia Gospodynie reprezentowały nasze sołectwo na Dożynkach Gminnych w Turzy Śląskiej.

03.12.1999 Czyżowianki zostają poproszone o uświetnienie Biesiady Górniczej zorganizowanej przez Grono Pedagogiczne oraz uczniów Szkoły Podstawowej z okazji Dnia Górnika.