KGW Czyżowice stworzyło także okazję do degustacji tradycyjnych dla nas potraw świątecznych – moczki, makówek, bigosu, kołacza.

KGW Czyżowice postanawia powrócić do tradycji z dawnych lat i 29 stycznia organizuje Wieczornicę, w której bierze udział 60 par. Spotkanie umila zespół Pana Henryka Sosny.

09.03.2000 zorganizowany zostaje Dzień Kobiet dla członkiń KGW i nie tylko. Podczas uroczystości swój repertuar zaprezentowały dzieci z SP Czyżowice, które zajęły II miejsce w Międzygminnym Przeglądzie Piosenki Śląskiej w Gołkowicach. Zarząd KGW świadomy trudów związanych ze zdobyciem funduszy i materiałów na stroje ludowe postanowił ofiarować Szkole Podstawowej 6 sztuk koron. 

02.05.2000 – Zespół Śpiewaczy Czyżowianki zostaje zaproszony do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos” organizowanym w Zebrzydowicach.

02.07.2000 – KGW bierze udział w uroczystościach z okazji 70-lecia powstania OSP Czyżowice.

10.09.2000 – to Święto Plonów. KGW przygotowało na tę okazje koronę dożynkową w kształcie tortu, z którą po Mszy odprawionej w kościele Parafialnym członkinie zaprezentowały się na Dożynkach Gminnych w Uchylsku.

14.09.2000 w WDK Czyżowice sala wypełniona jest ludźmi w kolorowych regionalnych strojach ludowych – reprezentującymi zespoły folklorystyczne z terenu Powiatu Wodzisławskiego. Wszystko to w związku z I Powiatowym Przeglądem Zespołów Folklorystycznych, w którym udział wzięły także Panie z KGW Czyżowice.

11.12.2000 zorganizowany zostaje Wieczór Opłatkowy dla członkiń KGW z mężami oraz przewodniczących i zastępczyń KGW pozostałych sołectw Gminy Gorzyce. Każda uczestniczka spotkania obdarowana została stroikiem świątecznym.

Pierwszy kwartał roku 2001 Panie z KGW Czyżowice wypełniły organizowaniem m.in. zabawy karnawałowej w dawnym stylu oraz Dnia Kobiet dla Członkiń oraz kobiet związanych z KGW Czyżowice.

Natomiast w dniach 31.05 – 01.06 Zespół Śpiewaczy Czyżowianki bierze czynny udział w uroczystościach związanych z I Dniami Dni Gorzyce, a także w Sportowym Turnieju Miast i Gmin.

23.06.2001 po wielu trudach KGW udaje się wziąć udział w festynie organizowanym z okazji Nocy Świętojańskiej w czeskich Wierzniowicach. Nawet fatalna pogoda nie była w stanie zepsuć tak doskonałej zabawy i nastroju.

09.09.2001 to dzień dożynek. Panie z KGW niezmiennie jak co roku przyczyniły się do oprawy Mszy Św. przystrajając kościół oraz wykonując piękną jak zawsze koronę dożynkową, stylizowaną tym razem na snop zboża.

Początek roku 2002 Gospodynie spędziły tradycyjnie na uczestnictwie w spotkaniach kolędowych, na organizowaniu zabawy karnawałowej oraz Dnia Kobiet w marcu.

17.04.2002 Redaktor Dziennika Zachodniego przeprowadza wywiad z Przewodniczącą KGW na temat „Być teściową”.

01.09.2002 członkinie KGW Czyżowice biorą udział w Ogólnopolskich Dożynkach w Częstochowie. Dwa tygodnie później godnie reprezentują nasze sołectwo na Gminnych Dożynkach w Gorzyczkach niosąc koronę w kształcie kielicha z owocami.

25.09.2002 to pamiętny dzień nie tylko dla KGW Czyżowice, ale dla wszystkich mieszkańców sołectwa. Jest to dzień poświęcenia nowo wybudowanego kościoła. Na uroczystości tej nie mogło naturalnie zabraknąć Członkiń. Przewodnicząca KGW w stroju ludowym wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jerzym Pawelcem w stroju górniczym powitali Arcybiskupa Damiana Zimonia. Po uroczystościach w kościele Gospodynie podają obiad dla 300 osób.

17.09.2002 ma miejsce III Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych, w którym udział bierze Zespół Śpiewaczy Czyżowianki.

03.12.2002 Grono Pedagogiczne SP Czyżowice zaprasza Czyżowianki do udziału w obchodach Dnia Górnika. Panie zaprezentowały: Barbaro Patronko Górników, Jestem Synem Górnika oraz Śląskie Spiywani.

Styczeń to miesiąc, który swą zimową aurą przypomina o przeżytych świętach. Tradycja zachęca do śpiewania kolęd, a liczne instytucje organizują przeglądy o świątecznej tematyce. Tak więc 31 stycznia zorganizowany został Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział także nasze Jubilatki prezentując: Gdy na ziemi Bóg się rodzi, Idzie na ziemię, Dziecino święta, Jingle Bells w polskiej wersji.

18.02.2003 zespół Czyżowianki zostaje poproszony o uświetnienie uroczystości Jubileuszu Złotych Godów par małżeńskich z terenu Gminu Gorzyce.

23.03.2003 w WDK Czyżowice z inicjatywy Klubu Sportowego „Naprzód Czyżowice” zostaje zorganizowany Turniej Skata. Na prośbę Klubu „Czyżowianki” w strojach ludowych organizują poczęstunek i obsługę zawodników.

25.03.2003 swoje 70-te urodziny świętuje długoletnia członkini KGW Pani Marii Adamczyk. Na uroczystość zostaje zaproszony Zespół Czyżowianki.

Kwiecień i Maj 2003 roku na zawsze pozostaną w pamięci Pań z KGW Czyżowice. Zmarły osoby od wielu lat związane z KGW oraz Czyżowiankami. W kwietniu odeszła Pani Agnieszka Staniczek, a w maju założycielka KGW Czyżowice Pani Anna Cnota-Cesarz. Obydwie Panie zostały pożegnane przez KGW z wielkim szacunkiem i smutkiem.

Również w maju Jubileusz 10-lecia istnienia obchodzi Wiejski Dom Kultury Czyżowice. Z tej okazji zostaje zorganizowany wielki festyn, który swoim występem uświetnia m.in. Zespół Śpiewaczy „Czyżowianki” nagrodzony następnie kwiatami i dyplomem.

13.07.2003 Sołtys Czyżowic Pan Marian Jureczka oraz Rada Sołecka Czyżowic organizują festyn na rzecz odbudowy muszli koncertowej przy WDK Czyżowice. Nie mogło tutaj zabraknąć „Czyżowianek” w strojach ludowych.

03.09.2003 Zespół „Czyżowianki” bierze udział w IV Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Powiatu Wodzisławskiego.

23.11.2003 WDK Czyżowice organizuje I Gminny Przegląd Piosenki Żeglarsko - Turystyczno - Biesiadnej. Rozdano dyplomy oraz statuetki potwierdzające uczestnictwo w przeglądzie. „Czyżowianki” wystąpiły z repertuarem o tematyce żeglarskiej.

Tradycyjnie jak co roku „Czyżowianki” organizują w grudniu spotkanie opłatkowe. Pośród zaproszonych na tę uroczystość gości znaleźli się nie tylko sympatycy zespołu, ale również Sołtys z żoną, Rada Sołecka oraz sponsorzy Zespołu „Czyżowianki”.

25.01.2004 Zespół „Czyżowianki” bierze udział w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Zespołów Gminy Gorzyce.

Panie z KGW Czyżowice starają się także ocalić wiele tradycyjnych obrzędów od zapomnienia. Toteż 03.02.2004 zbierają się u Pani Elżbiety Jurczyk na „Wielkim skubaniu pierza”, aby pokazać młodemu pokoleniu co dawniej należało do obowiązków gospodyni.

31.03.2004 Przewodnicząca KGW Pani Helena Mucha bierze udział w XVI Wojewódzkim Zjeździe Delegatów Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Katowicach.

04.04.2004 KGW bierze udział w organizowanym przez WDK Czyżowice Konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną zajmując I miejsce.

01.05.2004 Sołtys oraz Rada Sołecka organizują dla mieszkańców „Majówkę”, podczas której wystąpił także Zespół Śpiewaczy „Czyżowianki”.

13.06.2004 to dzień koronacji obrazu Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Członkinie KGW Czyżowice w strojach ludowych z pielgrzymką biorą udział w tej uroczystości.

Dowodem na to, jak cenione są przez społeczność Czyżowic Panie z KGW jest chociażby zaproszenie na pieczenie świni i rożno do Ośrodka Wypoczynkowego w Olzie, jakie Panie otrzymały w lipcu 2004 od sponsora „Biuro Turystyczne Miś” Pana Władysława Pyrchały.

12.09.2004 to dzień kolejnych Jubileuszy. Tym razem należą one do ks. Hilarego Bywalca oraz ks. Gustawa Klapucha obchodzących 50-lecie Kapłaństwa. Panie z KGW w strojach ludowych biorą udział we mszy św. ze sztandarem, a po mszy jako jedna z delegacji składają Jubilatom życzenia.

19.09.2004 to dzień I Dożynek Powiatowych Powiatu Wodzisławskiego. Gminę Gorzyce reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z dwóch sołectw: Kolonii Fryderyk oraz Czyżowic.

Rok 2004 zakończony został tradycyjnie spotkaniami opłatkowymi, które miały miejsce 7 i 9 grudnia.